Říjen 2012

Goodbye Blog.cz

28. října 2012 v 10:59 About Me
Ahoj všichni,
tento článek bude o ukončení tohoto blogu. Ale jen na Blog.cz. Svůj blog přesouvám na Bloggera, tudíž mě najdete na TÉTO stránce.
Abych byla upřímná, nejsem z konce moc nadšená, na Blog.cz jsem si zvykla, věřím, že si snad i někdo zvykl na mě. Budu ráda, když i na nový blog, budete pravidelně chodit.
Možná by bylo fajn, kdyby napsala, proč to vlastně dělám... Těch důvodů je víc, ale hlavně je to o technice. Blog stále blbne, nezobrazují se články, každou chvíli vypadává, ztrácí se zde články nebo kusy článků. Navíc na Bloggeru si můžu pohrát s Dessignem mnohem více, větší možnosti.

Na závěr tohoto blogu snad jen díky a doufám, že dorazíte na nový blog. :)

WTF??? =O

27. října 2012 v 16:09 OSTATNÍ
Zdravím,
dnes je 27.10., tím pádem bylo ve středu 24.10. a na tom samozřejmě není nic divného, jenže když jsem byla ve středu v OBI, přišlo mi divné asi úplně všechno. Protože tak polovina OBI obsahovala Vánoce?! Jo Vánoce. To že v supermarketech a zároveň zbožňuju! Naštěstí u nás alespoň ve středu nebyl sníh, to by se mnou totiž přítel fakt nevydržel :D
Mám ráda Vánoce, to jako né že ne, ale nechápu, proč se do obchodu nedastávají až týden před začátkem adventa. Je to fakt zvláštní a je to taky pěkně na nic! Než budou Vánoce, "okoukám" tu atmosféru a Vánocedoma už nebudou to TOP! ...
Jinak i já se přidám úžasnému pobláznění jménem "sněží" a také napíšu, že i zde sněží. A jak. Už od rána. Možná jsem i díky tomu neměla čas přemýšlet nad tím, jestli máme nebo nemám kocovinu (:D) Je snad nějaké město/obec, kde by nesněžilo? ... Jinak se nebojím říct, že je tu už tak 5cm bílého studeného čehosi :)
Jedna tématická :)

Hodnoty života

21. října 2012 v 20:29 Tok myšlenek
Téma "Hodnoty života" mě ihned zaujalo a rozhodla jsem se, že na něm opravdu řádně zapracuji a vynasnažím se udělat ho co nejlepší a nejpropracovanější. Nejen, protože jsem to "slíbila", ale také proto, že se i já sama dostanu do svého vlastního nitra a poznám sama sebe.
Každý má své hodnoty života srovnané trochu jinak, žebříčky má každý jinak srovnané. Záleží na tom, v jaké společnosti je vychováván, jaké hodnoty zastávají jeho rodiče a celkově okolí, svým způsobem na genetice a samozřejmě na něm samotném. Myslíš, že když bude mít tvůj známý na prvním místě například peníze, že mu dojde, že takhle by to být určitě nemělo? Ne, protože většina lidí, kteří mají peníze jako TOP, nepotřebují přemýšlet nad svým životem nějak hlouběji.
Kolikrát jsme si ve škole, ať už na základce nebo na střední, dělali právě takovéhle hodnoty života. Pro ulehčení jsme měli na výběr z asi 10 "věcí" a ty seřadit podle toho, jak je máme v našem žebříčku hodnot. Nikdy jsem si nebyla ani na 80% jistá některými místy. Některé bych prostě dala nejraději na stejné místo. Je fakt, že jsem byla vždy nerozhodná, ale u tohohle to bylo těžší než cokoliv předtím. Alespoň tak mi to vždy přišlo.
Musím uznat, že mé hodnoty se značně změnily, když jsem přešla na střední školu. Teď, když mi začala praxe, se zase trochu pozměnily. Sama cítím, že jsem vyspělejší. Najednou jsem viděla smrt, trápení, opravdovou bolest, naděje, slzy, zoufalství. Já sama jsem k slzám občas daleko neměla... Ani mě nenapdlo, že by mi pouhá praxe mohla takto změnit myšlení, ale i chování. Nebojím se napsat, že jsem vyspěla. Z panenky Barbie je zdraví, štěstí a rodina....
A nikdy není pozdě zamyslet se nad svými hodnotami.

O co vlastně jde?

20. října 2012 v 12:19 Tok myšlenek
Zdravím všechny návštěvníky,
jak jste si již mohli všimnout, dnes jsem založila novou rubriku Flow of my ideals. Tato rubrika mi bude sloužit k tomu, abych mohla vyjadřovat všechny své myšlenky, takže to budou úvahy. Úvahy o všem co mě napadne, okomentuji vše, co budu považovat za důležité. Zároveň také bude tento článek sloužit k tomu, aby jste mi napsali, co by jste zde rádi viděli za téma a můj názor k tomu.
Takže pokud budete stát o můj názor například na politiku, napište do komentářů pod tento článek " Politika" ... Já během týdne napíši článek na toto téma a pokud udáte do komentářů nějaký kontakt (email nebo web) dám vědět, že můj článek na Vaše téme je již na blogu. :)

Takže pokud máte nějaké nápady už teď, určitě je do komentářů napište. Pokud se zde nic neobjeví, napíši článek na téma, které mám již vymyšlené.

Now is winter? What?!! + tipovačka

11. října 2012 v 19:09 OSTATNÍ
Zdravím….
Mám takový pocit, jestli jsme se trochu nezbláznila...nebo je to počasí, kdo se zbláznil? Protože když jsem ráno v 8 vstala, koukla na teploměr, říkala jsem si, že by totiž bylo fajn vzít si nové botky, zjistila jsem, že je -2°C. Nějak jsem najednou teploměru nevěřila, musela jsem si to ověřit. A tak jsem jako machr, že teploměr se zbláznil, otevřu balkónovky (samozřejmě ještě v pyžámku), čekám, čekám, kdy ke mě dorazí zima. Nic a nic. A tak rázně vykročím na balkon, UÁÁÁÁA, Fakt jsem se zbláznila!! Taková zima!
Když jsem ve 3/4 na 9 odcházela, byl už +1°C... Sláva... Venku bílá trááva... Fakt mi to příde trošku postavený na hlavu.
Já takovej stařík, jsem ještě nezažila takovou kosu před půlkou řína... A teď jedna tipovací otázka, kdo vyhraje, bude odměněn :D.... Prosí o Vaše tipy, kdy tak jako začne sněžit.. :) Své tipy pište do kometů :)

Zvláštní svět, zvláštní pocity..

9. října 2012 v 17:09 About Me
Nevím proč, ale mám děsnou potřebu tento článek napsat... Vypsat se z toho...Ale nějak nevím kde začít, asi od začátku že? Tak jdu na to...

Jako každý týden chodím na praxi - pondělí 2 hodiny, úterý a tředa po 5ti hodinách. Minulý týden jsem dostala nesoběstačného pacienta. Děsila jsem se toho, nikdy předtím jsem s pacientem takto v kontaktu nebyla. Pondělí mě vyděsilo ještě víc, vždyť mě také varovali, že tento pacient je hodně náročný, přísný a dost si vymýšlí, aby ne, byl to přece primář. Jenže v úterý jsem zjišťovala, že vlastně není tak "příšerný" jak říkali. On je vlastně hodný, jen na tom byl špatně psychicky a potřeboval si jen povídat. A já byla ta, kdo ho vysléchal a povídal si s ním, i o blbém počasí. Středa mě v tomto ujišťovala ještě víc. Najednou sem si byla jistá tím, že je vlastně báječný... Jen opravdu náročný a rád si vymýšlel. Byla jsem tu pro něj, byla jsem ta, která mu měla co nejvíce pomáhat a ulehčovat mu už tak těžký život na lůžku...
Když přišel konec středeční "směny" a já mu vysvětlovala, že příští týden už nebudu u něj, ale u někoho jiného, viděla jsem, že byl tak trochu smutný.. a já najednou také... Ačkoliv byl vělice slabý, několikrát mi zamával. Slíbila jsem mu, že se na něj v příští týden budu chodit dívat. Nemusela jsem, ale chtěla.
Celý víkend jsem myslela na to, zda tam v pondělí bude ještě vůbec ležet. Nějak sem se nemohla dočkat, ale zároveň jsem měla strach... STrach z toho, že uvidím jen prázdné lůžko, nebo lůžko obsazené někým jiným...
Přišlo pondělí, koukla jsem na nástěnku, kde byl rozpis jmen.. Ha! Jeho jméno tam bylo... Jenže než jsem měla trochu času, převezli ho na jiné oddělení. Je na stejném patře, jako mám praxe, ale už tam "nesmím" ... Dostal zápal plic a tak leží na plicním..
A já stále myslím na to, že jsem mu to přece slíbila, že za ním přídu. A já to dodržet chci. Jen jsem zatím nesebrala odvahu na to jít za učitelkou a zeptat se jí, zda smím. Možná se bojím, že zjistím, že už tam neleží... Teď strašně váhám, zda se zeptat nebo ne. Čas mám jen do zítřka...

Aby bylo jasno, nejde tu o nějakou zamilovanost nebo něco takového, asi se jen potřebuji ujistit, že na mě nezapomněl a že bude rád, že mě uvidí... Vztah pacient x sestra je někdy opravdu zvláštní. Přece jen je to můjprvní pořasný pacient. Je totiž rozdíl, starat se o tři pacienty, naprosto soběstračné a jednoho nesoběstačného...

Weekend: Rally and shoping!

5. října 2012 v 16:59 Today
Když tam přemýšlím, nejsem schopna vzpomenout si, kdy jsme byla naposledy nakupovat. Jasně, nepočítám že jdu okolo NewYorku, tak tam zaskočím, myslím takové ty pravé, celodenní nákupy! Jó, teď to začne! Je tu říjen, já budu mít svátek, takže o víkendu jedeme do Plzně nakupovat! Jééáh! Shopingovou náladu mám už několik týdnů. A protože ležím doma mám spoustu času přemýšlet co bych asi tak chtěla... Dnes jsem to konečně vymyslela a mám jasnou představu! Už dlouhou dobu scháním nějaký lodičky, nemůžu si vybrat nebo mi nesedí a protože je v Olympii CCC je jasné, že tam si vyberu - jako vždy! A když už tam budu, nebude problém vybrat si tam kabelku, kterou také nutně potřebuji. K novým botám nové džíny! A když nové boty a džíny, tak potřebuji ještě pořádný kabát! Zjistila jsem, že mi chybí pořádný, dlouhý a teplý kabát. No a na praxi potřebuji bílý svetr, tak ještě ten. :) Také se samozřejmě nezapomenu zastavit v Bijou Brigitte, nějaké naušničky, prstýnky, cokoliv! Už teď přítele naprosto lituji! Ale někdo to odnést musí! :)))

Když pořídím, jak chci, určitě bych ráda udělala outfit.. :) Ale stoprocentně se s novými kousky pochlubím! :)

Nemám ráda, když se o víkendech nudím i když vím, že bych se měla raději učit, ale mám prostě ráda akční víkendy, což mi tenhle víkend dopřává naprosto dokonale! Jak jsem již psala, v neděli mě čekají nákupy a v sobotu nás čeká Rally Příbram! Každoroční záležitost. Ale když já to mám tak ráda.. Mám ráda rychlost, ráda jezdím s přítelem na letiště, miluji tuningové srazy... Tohle všechno mě prostě strašně baví, je to tím že jsem z vesnice? Nevím, ale lepší než dřepět doma na prdeli a nic nedělat.