Září 2012

Jsem zdravotní sestra! Aneb, moje praxe

26. září 2012 v 18:19 About Me
Ahoj, jak jsem už psala někdy ke konci prázdnin, tenhle rok mě čekají praxe. Výraz praxe asi nemusím vysvětlovat že?
Protože chodím na zdrávku, praxe se odehrávají v nemocnici. Mým nynějším pracovištěm je Interna. Pokusím se Vám přiblížit, jak to tam vlastně chodí.

Mám za sebou teprve první týden, ale o to větší mám dojmy, jsem všímavější a možná pracovitější :D Naše třída je rozděle na 3 velké skupiny a ty jsou rozděleny ještě na 2 podskupiny. 1. skupina - Chirurgie, podskupina urologie, 2. skupina Dětské, podskupina jesle, 3. skupina interna, podskupina důchoďák (ať máš přehled :D)

Hned v pondělí jsme se rozdělili do týmů po dvou- třech lidech. Každý tým dostal jeden pokoj a v něm své klienty o které se má týden starat, pomáhat a podobně. Pokud máme práci hotovou, jdeme si do sesterny pro další a takhle to jde celou praxi. Momentálně pouze steleme, provádíme hygienu, připravujeme lůžka pro nové pacienty a EKG. Na to, že je tohle první týden, si myslím, že dobré. Každý nový týden, nám přibyde nový úkol, v nejbližší době nás čeká píchání inzulinu a injekcí do svalu, převazy a tak dále...

Možná si někdo u tohoto článku říká, že tam vlastně nic neděláme a že je to pohoda největšího kalibru, ale je to poměrně vělký nápor na fyzičku, ale hlavně na psychiku, hlavně při smrti. A kdyby se mě někdo zeptal, zda-li bych do toho šla znova, bez váhání bych řekla ANO! Takže pokid si tenhle článek čte někdo,kdo by rád na zdravotního asistenta a měl nějaké dotazy, ráda bych zodpovím :) Jen upozorňuji, že je důležité být empatický a citlivý, ale zároveň splachovací. :)

Spolupráce na blogu je důležitá!

22. září 2012 v 13:59 OSTATNÍ
Asi každý kdo bloguje delší dobu se dostal do nějakého problému a potřeboval pomoci od ostatních. Ať už blogerů nebo ne. Protože i přítel bloguje (http://simpsnovimanie.blog.cz/), dostal se do menšího problému, né prvního. Jedná se o Simpsonovi a oprvadu na blogu maká, tráví nad ním hodiny. První problém je asi dva mesíce starý - jednalo se o to, že někdo zkopíroval celý jeho blog, včetně menu, všech článků, videí ale i profilu. Několikrát jsem mu slušným způsobem psali, že se to fakt nedělá a aby blog smazal nebo ho upravil dle svého. Bohužel ani asi po 10ti zprávách se nic nedělo, museli jsme být tedy ráznější a trochu "podvádět" a zahrála jsem si na právničku :D

Další problém se vyskytl nedávno a to s videi, tedy hlavním "programem" blogu. Ze stránky, ze které přidával videa, někdo všechna Simpsonovská videa smazal. Tudíž teď makáme na opravě a hledáme "spolehlivnější" web naprosto všechny epizody předěláváme, což je také trochu příčina mé neaktivity na vlastním blogu.

Ale abych nepsala jen o nás, všichni jednou potřebují pomoct a ať už dotečného máme, nebo nemáme v oblíbených blocích, je důležité pomoci, jednou ji totiž možná budeš potřebpovat i ty.. Nezahazujte ostatní:)

Prohibice

16. září 2012 v 17:59 About Me
Ano, i já musím toto téma okomentovat, bude to spíše ve tvaru úvahy, ale nejdřív bych asi raději napsala, co to prohibice vlastně je, takže PROHBICE = zákaz produkce a prodeje alkoholu.

Vlastní názor
Vzhledem k tomu, že se už několik desítek lidí otrávilo methylalkoholem a mnoho lidí, má ještě několik lahví doma, vláda vyhlásila prohibici, která by to měla zastavit. Tvrdí, že prohibice by měla trvat minimálně 2 měsíce, obchodníci už museli stáhnout z obchodů všechny flašky, které obsahují 20 a více procent alkoholu, že prý by to mělo pomoci. Možná na chvíli, je jen otázkou času, koho napadne, alkohol pašovat ze zahraničí nebo začnou pálit a prodávat. Je otázkou času, kdo se na tomto bude snažit zbohatnou a kdy se objeví další a další otravy.
Řekla bych, že prohibice není zas tak špatná věc, už jen kvůli tomu, že 14ti leté děti nebudou tolik pít, třeba ubybe alkoholiků a možná přibyde víc vražd, což už tak super není, ale je to přece koloběh života ne? Myslím, že kdyby nebylo tolik lidí závyslích a každý třetí nechtěl na něčem takovém vidělat, prohibice by byla opravdovou prohibicí. Tohle bude jen o tom, že ti nahoře si řeknou, už jsme toho udělali dost, tím to pro nás končí a nebude je zajímat, dealerů se tu ještě objeví, hlaně že to není v obchodech že jo?!
Ale má jednu obrovskou nevýhodu, stát totiž ztrácí 11 miliónů denně a někde se to odrazit musí, to znamená že DPH se opět zvedne, mnoho likérek, hospod možná i obchodů zkrachuje, tím pádem, příde o právě stovky možná tisíce lidí. Ekonomika půjde zase do prd*le!

Prohibice je opravdu sporné téma a záleží jen na každém z nás, z jakého pohledu se na to podívá, ale názor, že prohibice je v tomto případě naprostý nesmysl, mi nepříde jako vyspělí názor. Možná se lidé s tímto názorem budou obhajovat tím, že zemřelo "jen" 20 lidí (nevím pěřesné číslo), ale už si asi neuvědomí, že další stovky lidí přišli o zrak nebo mají jiné těžké potíže. A kolik lidí by mohlo ještě zemřít, kdyby alkohol nestáhli. Alkoholikům je jedno, co pijí, hlavně že pijí. (Obecně)

A nazávěr? Likárka Drak, vytře ti zrak!


Podzimní inspirace anebo outfit 0.5

12. září 2012 v 17:39 Outfits
Ahoj, tak dnes jsem se inspirovala počasím, které dnešku naprosto vládne, alespoň tady u nás. Jak je u Vás?
Takže jsem vytvořila podzimní outfit. Možná trošku tmavý, ale já mám někdy takovou "tmavou" náladu a tu mám právě dnes, proto takové barvy :) Pod článkem anketa :) Doufám, že se Vám mé outfity libí a třeba se i insirujete.

Outfit 0.3

10. září 2012 v 19:09 Outfits

Dnes přidávám ještě jeden outfit, takový na běžné nosení, trošku do sportovního stylu :)

Henna ano nebo ne?

10. září 2012 v 17:39 Beauty
Už jsi určitě o henně slyšela, ať o té na kůži, která vlastně není pravá henna nebo té na vlasy. Tento článek věnuji té pravé, tedy henně na vlasy.
Henna patří k jedním z nejstarších přírodních barvidel na světě. Je to vlastně rostlina, dorůstající výšky dvou metrů. Výrobci uvádějí, že henna je 100% přírodní barvivo i dnes, ale o tom trochu pochybuji. Původní odstíny byly červené, černé a bezbarvé, nyní výrobci nabízejí tizián, několik odstínů hnědé, oranžovou a blond. Tyto názvy tedy nejsou přesné, ale pro tento článek to stačí.
Výhody
- Regeneruje
- Podporuje růst vlasů
- Chrání vlasy před vnějšími vlivy
- Chrání před roztřepením a lámáním
- Vlasy jsou zářící a lesklé
- Snadné nanášení
- Méně času při čekání než se henna na vlasy "chytne" než u obyčejných barev
- Z kůže se smývá snadněji než barva
- Překrývá i peroxid a blond melíry, což běžná barva téměř neumí
- Cenna (okolo 50-65 KČ)
- Odstíny henny lze míchat

Nevýhody
- Díky tomu, že v henně jsou malé tvrdé kuličky (připomínající maličkaté kamínky) se hůře vymývá, kousky se často musí vyčesávat ještě hřebenem
- Pokud máš blond barvu a použiješ například tizián, vytvoří se měděná barva
- Po nanesení henny se těžce přebarvuješ barvou.
- Hodně se vymývá - nutnost častějšího používání
- Oproti barvám malý výběr odstínů
- Horší dostupnost v obchodech
Vlastní zkušenost
Ani já jsem neodolala henně a vyzkoušela ji. Na své blond vlasy jsem použila právě tizián a po smytí jsem byla nemile překvapena měděnou barvou, místo hnědé s měděným nádechem, který jsem očekávala. Ale mé vlasy na to reagovaly jen pozitivně a jsou nyní opravdu lesklé, na pohled vyživenější, nejsou krepaté a mnohem lépe se upravují a drží tvar. Já bych jí jen doporučila. Jde jen o to, najít ten váš odstín, alespoň přibližný, protože má sloužit jako oživovač a vyživovač.

Vyrchtliny jsou v modelingu OUT!

9. září 2012 v 10:19

Každý zná ty úžasné soutěže krásy a asi každá dívky někdy obdivovala krásu těch, co se procházeli po mole a dělali různé figuríny. Každá chtěla být jako ony, krásná, hubená a vždy úžasně upravená.
Každým rokem umírá na anorexii desítky lidí a možná na to mají velký vliv právě tyto krásky, zvané modelky, procházející se po mole, předvádějící novou kolekci plavek či šatů za sta tisíce korun a obklopeny další desítkou lidí kvůli vizáži.
Vždy byli neuvěřitelně hubené, někdy jsem si i říkala, jak můžou ještě žít a pochodovat si na třiceti centimetrových podpatcích. Nechápala jsem, co na ní vidí, jak jí vůbec mohou pustit na molo… Co je hezkého na tom, když víte, kde má jakou kůstku? Místo touze po zdraví převládá touha po penězích a být nejlepší, ale v tu chvíli naprosto zapomínají na své zdraví a také na to, jak zdravé tělo vypadá.

Jenže poslední dobou je tato extrémní štíhlost kritizovaná a jsou chváleny modelky, které hubnout nechtějí. Chtějí vypadat zdravě a nevadí jim pár kilo nahoře. Jsou spokojenější a energičtější. K jedním z těchto modelek patří Jitka Nováčková (Česká Miss 2011). Krásná dvacetileté blondýnka se rozhodla přibrat a říká o sobě, že je průkopnice.
Každý by měl vypadat, tak jak se cítí nejlépe a co mu zdraví dovolí, ale zrovna modelky by si měli uvědomit, že i ony mají nějaký podíl na anorexii, která je už poměrně časté psychické onemocnění. Že ony jdou příkladem, že na ně kouká celý svět. Jitce Nováčkové držím palce, doufám, že taková jako je teď, tedy se zdravou a maličko oplácanější postavou. Doufejme, že si z ní vezmou příklad další známé modelky a přijde "oplácanější" období.

Outfits 0.2

8. září 2012 v 20:59 Outfits
Vzhledem k tomu, že je září a tím pádem nastává taneční sezóna a já udělala outfit do tanečních :)
Já už si svoje prožila a moc užila a vím, že jsem byla schopná i hodiny přemýšlet co na sebe, třeba Vám to tímhle ulehčím :)

Outfits 0.1

8. září 2012 v 17:19 Outfits
Když jsem včera dala anketku, co by jste zde nejraději viděli, nejčastěji jste hlasovali pro Outfity. Proto jsem se již dnes pustila do práce a dva vytvořila. Zatím jsem jen "vzala" věci z netu ale inspirovala jsem se sebou samou. Ráda bych někdy nafotila i svůj outfit, snad to bude už brzy :)
První outfit je myšlen na běžné nošení, na posezení s kamarády u kávy a podobně :)
Vzhledem k tomu, že začala škola, rozhodla jsem se uděla outfit do školy :)
doufám, že se Vám mé outfity líbili :)
A prosím ještě o hlasování v anketě :)

Budoucnost blogu

6. září 2012 v 15:49 About Me
Ahoj, určitě si každý, kdo sem občas závítá všiml, že se tu moc článků neobjevuje a když ano, většinou je to diary. Samotnou mě to hodně štve. Chtěla bych psát více článků, tak jako to bylo před prázdninami, ale bohužel mi poslední dobou děsně chybí nějaká inspirace a já moc nevím, o čem psát. Vlastně ani nevím, co by mí návštěvníci na mém blogu rádi vídali, proto jsem vytvořila anketu a byla bych ráda, kdyby jsi i ty hlasovala! :)
Je více než zbytečné, abych psala něco, co ostatní nezajímá a nebaví číst, protože tenhle blog není jen o mě, ale i o tobě a o ostatních návštěvnících blogu. Ráda bych zase získala nové návštěvníky. Každá návštěva mě totiž moc těší, ale chápu, že nemůžu čekat zázraky, když sem nic nového nepřidávám. Takže ještě jednou prosím, aby jsi hlasovala v anketě. Pokud by jsi tam nenašla to, co by jsi dze chtěla vídat napiš do komentářů! :)