Těžký život hubeňourů

6. července 2012 v 12:50 |  ProRebelky
Blíží se léto a internetové magazíny jsou plné zaručeně účinných diet, které ti pomohou k vysněné postavě. Když zhubneš, budeš se přeci cítit lépe a v plavkách budeš vypadat neodolatelně.
Strašně často čtu články, jak strašnou měli slečny radost, když se dostali do kalhot o číslo menší než doposud. Najednou jsou plné elánu, šťastné, cítí se lépe a jsou sebevědomější. A magazíny (jak internetové, tak tištěné) vědí, že pokud na titulní straně bude veliký název "Zhubni do plavek - snadno a rychle!!" přečte si to mnohem víc lidí, než když tam bude třeba něco o politice. Zaráží mě jen jedna věc a to - proč takovéhle články dávají do magazínů pro teenagery? Ti přece musí jíst pořádně a tělo si samo řekne, co potřebuje (ano jsou výjimky, kdy by teen tolik jíst neměl), ale to je věc druhá.
Jenže v žádném magazínu se nedozvíš, jak přibrat. Pokud nepatříš k těm, které touží po přibrání, nejspíš máš otevřenou pusu a říkáš si "Co to mele? Kdo by chtěl přibrat?", ano jsou tací, kteří si opravdu přejí přibrat.
Je několik důvodů, proč nemůžeš přibrat. První - může za to nějaké onemocnění nejspíš štítné žlázy. Když máš zvýšenou funkci štítné žlázy, produkuje více hormonů (tyroxinu a trijodtyroninu), které ovlivňují metabolismus. Takže čím více produkuje štítná žláza hormonu, tím více je rychlejší metabolismus = hubneš a nemůžeš přibrat.
Druhý důvod, proč nemůžeš přibrat je ten, že máš prostě skvělý metabolismus, což je dědičná záležitost a neznamená to, že bys byla nemocná. Metabolismus prostě pracuje trošku více než je obvyklé, ale jsi zdravá.
Třetím důvodem může být nesnášenlivost lepku. Pokud doktor zjistí nesnášenlivost lepku, budeš muset dodržovat bezlepkovou dietu. Pokud ji budeš dodržovat tak, jak bys měla, brzy přibereš.
Pokud se snažíš přibrat a ono to stále nejde, zajdi si k doktorovi, řekni mu svůj problém a on by Ti měl udělat patřičná vyšetření. Důvody jsou jen částí utrpení, které nás hubeňourky potkává. Bohužel je to někdy i posměch a lidé na nás často koukají z patra. Vidí hubenou holku a hned si myslí "Je to anorektička, kdyby se raději pořádně najedla." Ale nikdo už nechápe, že mi jíme, jak jen to jde, od rána do večera, jíme třeba těsně před spaním, jíme sladkosti, ale ani gram navíc. Někdo si asi myslí, že být hubeňourem je výhra, ale opak je pravdou. Když víš, že Ti všude lezou kosti a lidé na tebe koukají jak na méně cennou, není to vůbec jednoduché a myslím, že kdo si tohle nezažije, nemůže plně pochopit nás hubeňoury.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Gabriela Gabriela | Web | 12. července 2012 v 22:44 | Reagovat

Můj přítel je velmi hubený, na základě jeho onemocnění. Nepřibere, ani kdyby se sebevíc snažil.

2 Terez Terez | Web | 13. července 2012 v 12:57 | Reagovat

[1]: Jak to vnímá?... Vím, že spoustu lidí je z toho zoufalých, včetně mě a přítele...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama