Květen 2012

Co dělat, když jsi nemocná...

31. května 2012 v 18:39 OSTATNÍ
Je jasné, že když budeš mít čtyařicítky, moc toho neuděláš. Nejlepší je spát, pít, spát a pít! Ale když tyto horečky odpadnou a ty se doléčuješ v posteli, nejsi už tak unavená, přemýšlíš celé dny, co dělat? Filmy máš už zkouklé nebo tě z nich bolí oči? Je tu pár tipů, aby jsi se nenudila ;P

1) Lušti - To je asi to nejlepší co můžeš dělat v posteli a ještě si procvičuješ mozeček.
2) Čti - povinnou četbu? Proč ne, aspoň uděláš něco do školy a až to budou ostatní šrotit, ty už to budeš mít hotové a zbyde ti čas na něco lepšího. Nebo jen tvoji oblíbenou knížku, spoň přídeš na jiné myšlenky a budeš mít o čem přemýšlet
3) Dopisuj - Pokud přídeš po týdnu do školy, máš pocit, že se ze všeho toho množství sešitů zblázníš? Pak je dobré, napsat pár kamarádům, aby ti nějaký ten sešit přinesli a ty toho pak něměla tolik.
4) Věnuj se blogu - pokud ho máš už založený, zamakej na jeho designu, na článkách, rubrikách a celkovém směru. Přemýšlej, jaké články bys mohla přidat, klidně si je rozepisuj a postupně dopisuj.
5) Věnuj se sourozenci - máš-li mladšího sourozence, je fajn se mu také věnovat, pozvi ho k sobě do postele a zahrajte si nějakou hru.
6) Uč se- Pokud víš o tom, že tě čeká po příchodu do školy čeká test, začni se připravovat teď, pak se to všechno opravdu nenaučíš.
7) Poslouchej - Dlouho jsi si neposlechla album oblíbené kapely? Teď máš času dost!
8) Prober skříň - už tak nemocná nejsi, takže na chvíli stát můžeš - tak se zvedni a prober všechny ty trika, kalhoty a mikiny. Někomu se to bude hodit a ty budeš mít kam dát nové kousky, které na léto potřebuješ! :P

Romantické filmy pro dlouhé večery

31. května 2012 v 16:09 Filmy
Ahoj, protože jsem nemocná a věčně koukám na nějaké filmy, rozhodla jsem se napsat menší seznam filmů, které jsem viděla a které se mi líbili. Jedná se hlavně o romantické komedie, prostě jasně dívčí filmy, vhodné třeba pro filmový večer s kámoškama. Abys měla výběr jednodušší, máš u toho i malý popis pro představu.
Takže si připrav popcorn, colu a jedem :)


1.Báječný svět shopaholiků - Příběh je o dívce, která miluje nakupování, ježe výplaty jí na její radost nestačí, takže se zadluží a už se rozjíždí kolo plné lží, díky čemuž ztratí lásku.


2. Puberťačka - Dívka z bohaté rodiny, která přišla o matku, dělá problémy, hlavně kvůli nové "matce". Otec ji pošle do internátní školy, kde jsou samé "zoufalky". Nakonec se z některých "zoufalek" stanou její kamarádky, které jí naučí, že peníze a vzhled není vše, společně bojují proti školní "princezně". Ani zde nechybí láska.


3. Panna nebo Orel - díky jedné lži se dívce zhrotí celý svět a začne si hrát na "děvku". Nechává si platit za lži. Už není za tu hodnou, ale za děvku. Všichni od ní odvrátí tvář, ale přece jen se najde jeden chlapec, který v ní neztrácí důvěru a vše se obrací k lepšímu.


4. Co ta holka chce - příběh dívky, která zjistí, že její otec je velice vážený politik. Po 17ti letech ho vyhledá a vyčte mu jeho pohodlnost. Začne boj o místo po jeho boku, o které se pere jeho budoucí manželka s dcerou a snaží se vystrčit a všemožně znemožnit jeho pravou dceru.

Mýty, fakta - Holky vs. Kluci

30. května 2012 v 19:29 OSTATNÍ
Život holek a klůků (žen a mužů) doprovází spousta pověr, lží a mýtů. Ačkoliv většina lidí tyto mýty zná a každý na ně má svůj názor, chtěla jsem ukázat "světu" svůj názor na tyto mýty a některá fakta. O vzhled se tu samozřejmě nejedná, jedná se spíše o psychiku, která tyto dva póly vlastně přitahuje.

Holky jsou větší drbny
Tak s tím nemohu souhlasit. Proč? To je jednoduché, sice se to říká, ale neznám kluka, který by nedrbal. Drbou obě pohlaví, rozdíl je pouze v tom, že dívky drbou ve větších skupinách a okatěji. Protože u kluků "nepředpokládáme" drbání, nesledujeme je tolik, jako holky.

Holky potřebují karádky více než kluci
Kluci si myslí, že my bez kamarádek neuděláme ani krok, že vše vyslepičíme. Bohužel tento mýtus některé holky přiživují a opravdu na WC nejdou bez kamarádky. Ale když to tak vidím ve třídě, kluci taky chodí spolu na wc, do automatu... Některé holky berou bohužel své kamarádky i na rande. Ale kluci taky. Bohužel se mi stalo, že jsme šli na rande ve 3 protože dotyčný si s sebou pokaždé bral kamaráda.

Holky jsou citlivky, kluci tvrďáci
Tak takhle to určitě není. Vše záleží jen a jen na psychice jedince a ne na pohlaví :)

Kluci více jedí, protože nehubnou jako holky
Ano, většina kluků jí určitě více než některé holky, ale určitě to není způsobeno tím, že by si holky hlídali svoji váhu (zapoměňte na všechny, co nevidí nic jiného než hladovku). Dívky (některé) si váhu hlídají, některé ne a i ty jedi méně než kluci, proč? Protože kluci mají více svalové hmoty než holky, většinou bývají větší a celkově hutnější = potřebují více energie

Kluci masturbují častěji než dívky
Omyl, kluci díky jejich prasáckým sklonům o tom vždy mluví častěji, jsou přirozenější a ačkoliv snad nikdy nepřuznají že to dělaj, mluví o tom, narozdíl od dívek a ty už si to přeberou po svém a slyší jen co chtějí :)

Holky myslí jinak než kluci
Ano, je to tak. Je to jinými hormony a je to také tím, že každý má trošku jinou úlohu už od přírody.

Kluci vaří lépe
I to je bohužel pravda. Kluci se nebojí experimentovat a dát tomu trochu šmrnc. A rozhodně nepřemýšlí nad tím, zda to bude chutnat i ostatním. Dlouho jsem se nesetkala s tím, že by v restauraci byla kuchařka.

Napadají tě další mýty?

30 seconds to mars - nebudeme dál hrát!

28. května 2012 v 16:49 OSTATNÍ
Oblíbená hudební skupina 30 seconds to mars ohlásila, že je dost možné, že nebudou dále hrát. Tato šokojící zpráva obletěla svět neskutečnou rychlostí. Již dlouho se diskutovalo o jejich pasivitě, nyní se k tomu ačkoliv nejasně vyjádřil zakldatel skupiny Jarred Leto konkrétně takto "Hodně skupin se dostane na vrchol, anebo úplně vyhoří. Anebo se přestanou snažit. Takové nástrahy! Nám trvalo dva roky, než jsme This Is War natočili, na turné jsme byli taky dva roky. A tak se sám sebe ptám, jestli mám na to, abych to všechno absolvoval ještě jednou." prohlásil při rozhovoru pro magazín Kerrang!.

Máme se tedy připravit na nejhoší a počítat s možností že je už nikdy nebo jen zřídka uslyšíme naživo nebo že už nikdy neposlechneme novinku? Sama doufám že ne, protože je to moje oblíbená kapela.

Plavky 2012

28. května 2012 v 16:19 Beauty
Léto se nám blíží a plavky jsou nedílnou součástí tohoto období. Já jsem tenhle rok v plavkách byla už mnohokrát, ale nejsem s nimi nejspokojenější, takže jsem koukla na net, co tenhle rok letí a napadlo mě podělit se s Vámi o to.

Puntíky
Takže znovu se nám na scénu dostávají puntíky. Někdy mám poct, že tento vzoreček je opravdu nesmrtelný, ale rozhodně není špatný.Křížem krážem
Je tak, že tyto plavky byli velice oblíbené minulý rok, možná právě proto se na ně nezapomíná ani tento rok. Prý patří k jedním z nejpohodnějších a dopřejí Vám krásně opálení. Já jsem si je jen zkoušela, ale i tak mi přišly opravdu dost pohodlné, takže s největší pravděpodobností si vyberu tyhle! :) Navíc je fajn, že si můžu vybrat, zda si je pořádit se šňůrkou za krk nebo bez :)

Námořník
Jsem velice ráda, že ani tento rok se nazapomnělo na námořnický style. Ačkoliv je již težší sehnat plavky v tomto stylu, stále se prodává spousty tílek, kraťásků a žabek právě s tímto motivem, takže není co řešit - stačí jen trošku hledat :)

Zvíře
A v neposlední řadě sem samozřejmě patří leopardí či jiný zvířecí vzor. Tato plavky jsem tenhle rok viděla asi jen na netu, ale přemýšlela jsem právě nad tímto vzorem. Nakonec jsem se rozhodla pro "Křížem krážem" kvůli jejich střihu a pohodlí, zbývá mi jen doufat, že mi nespadnou :D ... Ale zpět k těmto plavkách - krámy jsou stále plné zvířecích vzorů, které se na léto trošku odmlčí ale na podzim zase budou zářit. U plavek je samozřejmě povolen tento vzor i na léto :)

Retro
Musím říci, že retro opět frčí (a přestalo v posledních pár letech někdy?) a to i co se týče vzorů na plavkách, které jsou plné kytiček a podobných malůvek, které jsou plné barev nazvala bych je spíše takové "staro"barvičky. Mě tyto barvy nesedějí a ani ze vzoru nejsem unešena, takže zůstanu spíše u předchozích.Jaké plavky máte vy? Které se Vám nejvíce líbí?

News

24. května 2012 v 16:49 About Me
Ahoj slečny, tak se po docela dlouhé době zase ozývám. Né že bych na blog kašlala, i když taky trochu, protože jsem byla docela zklamaná z návštěvnosti, ale hlavně mi nějak chybí čas. Pořád něco dělám a protože je konec šk. roku, tak musím docela makat, abych vytáhla, co jsem celý půl rok kazila.
Jinak nějaké ty novinky z mého života.. upřímně, moc jich není, ale všechny jsou celkem pozitivní
1) Nechala jsem se obarvit - na hnědo. První den byla barvička super, dala jsem si jen světlounce hnědou, aby to nebyl takový skok mezi odstíny. Jenže po 2 umytích a několika dnech na sluníčku mi barva docela zesvětlala. Jsem docela zklamaná, protože jsem do toho dala docela dost peněz a ono to není úplně takové, jako jsem to čekala a chtěla. Uvidím, možná půjdu příště do tmavší. Samozřejmě sem se nechala také ostříhat - konečky a dala jsem tvar ofině :)

2) Pojedeme do Chorvatska. Z původního nápadu - Řecko sešlo a domluvili jsme se na Chorvatsku. Takže tady od 22 do 30 června nebudu, proto omluvte již teď mou neaktivitu. Jedeme ve čtyřech - brácha, jeho přítelkyně, já a přítel. Už se moc těším, bude pohoda klídek. A já zase začínám jančit a přemýšlím, co si vezmu s sebou. Kdyby to šlo, zbalila bych si hned!

Další věcí je to že stále hrajeme nohejbal, stále se zlepšuji. Také chodíme na ryby, ale nějak se nám teď nedaří, taháme samé vokounky, plotičky.. Kapřík žádnej :(

A asi poslední věcí dnes je, že jste si odhlasovali + mi přišlo pár mejlů, že by jste chtěli, abych udělala nějakou videoodpověď, proto Vás teď prosím, aby jste mi psali otázky, které by Vás zajímali. Mohou být o čemkoliv a musí být celkový počet alespoň 10. Pokud jich bude mít, nemá cenu něco točit. Taky si potřebuji mít z čeho vybírat. Takže otázky buď do komentů pod TENTO článek nebo na Twitter. :))

Rybaření - zábava nejen pro kluky

14. května 2012 v 21:29 OSTATNÍ
Ahoj, tak dneska se hlásím s článkem o rybaření. Proč? Jak jste si mohli přečíst již v minulých článcích, tak nyný chodíme s přítelem na ryby denně. On je totiž vášnivý rybář už odmala a protože já jsem z vesnice, tak jsme chodili jako malí také na ryby, ale my pitlačili :D A když si přítel zařídil povolenku, byla jsem našená a nyný chodím denně s ním. Není to povinnost, je to chtíč :)

Určitě i ty znáš někoho, kdo alespoň sem tam chodí na ryby a pokud jsi to ještě nezkusila, zkus s tím dotyčným vyrazit a třeba tě to začne bavit. Ale upřímně, pokud půjdeš poprvé v den, kdy to zrovna nebude brát, asi tě to moc neosloví, ale když budeš mít štěstí a budou brát, věřím tomu, že tě to začne bavit. Ale i u ryb patří "Každý den není posvícení". Na tom zda něco chytíš a kolik toho ulovíš záleží na mnoha faktorech, hlavním faktorem je počasí a zda nejsou ryby nějak rozrušené - například výlov. A o tom, že jde samozřejmě také o místo, je asi zbytečné mluvit. Pokud totiž vybereš místo, kde budou jen okouni a ty budeš chytat na chleba, nemůžeš se divit, že nic nechytneš. Další věcí je samozřejmě klid, pokud tam budeš řvát a dupat, asi toho moc nechytíš, ryby mají rády klid a ve vodě je vše slyšet mnohem více, pak je to změna hladiny, ta může být například způsobena tím, že o několik desítek kilometrů se protrhl rybník nebo za to může silný déšť, který nemusí být zrovna na našem místě a mnoho dalších faktorů.

Kdy budou brát nejvíce?
Ráno, večer, před deštěm či bouřkou když je dusno, po dešti, po povodni

Základní vybavení
Prut, vlasec, navyják, olůvka, háčky, gumičky, vidličky, podběrák, vezírek, splávek, policajt, čihátko a samozřejmě nástraha (žížaly, chléb, kolínka, rohlík nebo koupené ve specializovaných obchodech, což je podle mě zbytečná věc, když berou i na věci, které máme běžně doma) Musím uznat, že vybavení nepatří k nejlevnějším věcem, ale pokud dobře nakoupíš, zas takovou pálku az to nedáš. Je jasně, že pokud si koupíš úplně nový prut a ještě nějaký neobyčejný, dáš za něj víc, než když si ho koupíš z Aukra a obyčejný.

K tomu, aby jsi mohla legálně chytat potřebuješ povolenku (místní, celosvazová...), rybářský lístek, legitimaci a pokud jsi toto ještě nevlastnila, musíš dělat zkoušky. To platí i v případě, že tyto věci nevlastníš pár let (nevím kolik přesně)
Rybeření je skvělá záležitost, protože se učíš pozorovat, být trpělivá, zlepšíš si postřeh, zastavíš se, odpočineš si a můžeš se zamýšlet nad věcmi, na které běžně čas není.


A tady jedna fotka z pátku. Cejn :))

Pokud tento článek někoho zaujmul a bude to chtít vyzkoušet dejte vědět, byla bych moc ráda a kdyby byly nějaké dotazy tak na Twitter, komentáře nebo v krajním případě mejlík :)

Zajímavosti z filmů

11. května 2012 v 15:09 Filmy
Pelíšky
- nemělo se jednat o celovečerní film, nýbrž o televizní instenaci, která by se vysílala o Vánocích
- scénář se osmkrát přepisoval
- scéna, kde Bolek Polívka zapíchává kořící prskavku do vlasů Simony
Stašové, je jeho improvizací

- na venkovní projekci pouští Elien film Hrabě Monte Christo (1955)

- když Miroslav Donutil trhá obrázr máničky, tak má na sobě svetr, ale když je zíběr na jeho ruce, má pouze bílou košili

- film se odehrává v roce 1968. V jednom záběru je na konci ulice vidět bílá Škoda120 (počátek výroby 1976)


Today 9/5

9. května 2012 v 14:39
Ahoj slečny, vím, že teď moc nepřidávám, ale jak už jsem psala je škoda sedět u notebooku když je tak krásně.
Dneska jsme se ve škole neučili, šli jsme na památník Vojna, je to něco na způsob prasovního tábora. Kdybych tam nebyla už 3x určitě by se mi to líbilo víc a nenudila bych se u toho tolik. Ušli jsme asi 10km, asi jsem nezvolila správné boty, protože se mi začali dělat puchýře na obou nohou, konkrétně na malíčkách.
Ale i tak to bylo fajn, počasí pěkně vyšlo, nepršelo, spíše svítilo sluníčko. Toto potraví zatím přetrvává. Do tří máme čas, zahrajeme si COD4 (moje oblíbená střílečka) a pak půjdeme na nohejbal, tam budeme asi až do večera, jako vždy. Až přídu domů, musím se mrknout na ájinu,n udělat úkol a mrknout na slovíčka, protože zítra znova píšeme.
Bohužel nemohu napsat, že bych měla nějak dobrou náladu. Včera nám totiž veterinář řekl, že moje kočičika Adélka má rakovinu a že je možná operace, ale ona to má rozlezlé po celém tělíčku, takže by se stejně asi neuzdravila. Musela jsem se rozhodnout, zda jí nechám dát injekci, která by stopla vše co ji čeká nebo jestli počkám do té doby, než se začne horšit. Protože zatím baští a je poměrně v klidu. Ale už na ní vidím, že je to s ní horší, není tak přítulná a myslím, že jí nádor tlačí. Rozhodla jsem se pro injekci, abych se nemusela dívat na její trápení, raději to utnu teď, dokud je poměrně v pohodě, než po tom, co na tom bude špatně.

Bohužel se nedá nic dělat. Ale druhá kočička až zase čeká koťátka, takže si vezmeme nové. Mrz mě to, včera jsem i brečela, ale musím to brát tak, že jí bude lépe. Nechci aby se trápila. Má někdo zkušenosti s rakovinou u kočiček?

A jaký jste měli den vy? Vím, že jsem včera slíbila článek, ale malovali jsme, takže nebyl čas a večer jsem byla unavená. Snad ho dneska zveřejním, mám už kus napsaný, tak to jen dopsat. Záleží na tom, jak mi půjde ta aj :) Krásný zbytek dne přeji a užívejte slunečného počasí :)

Today 7/5

7. května 2012 v 13:59 Today
Tak se hlásím po delší době. Mám toho poslední dobou docela dost, pořád někde lítám. Což mi teda vůbec nevadí, aspoň nedřepím pořád u kompu. Už od pátku hrajeme denně nohejbal. Nikd předtím jsem ho nehrála, myslím, že mi to začíná docela jít, ale pořád by se u toho člověk pobavil, to zas né že ne.
Včera večer jsme jeli na kafe s Jarouškovo kámošem, tak to bylo fajn. Ten mi navíc slíbil, že se mi mrkne po nějaké brigádičce, což b se hodně šiklo. Předevčírem jsme si zajeli s bratrem a jeho přítelkyní na véču. Původně jsme chtěli jen kafe, nakoc z toho vznikla véča. Tak to bylo taky fajn.
Teď jel přítel do Rakovníka, tak jsem teď doma sama. Jsem domluvená s kámoškou, se kterou jsem se dlouho neviděla, že se pojedeme projet na koni. Tak to bude úžasný relax, moc se na to těším. Navíc na mě zase jde migréna a tohle mi zaručeně pomůže. Dnes se místo nohejbalu bude hrát nejspíš fotbal, protože se musí trénovat na turnaj, který se tu v létě koná.
Až přijede bráchovo přítelkyně, musíme začít domlouvat dovču. Zatím ani nevíme zemi, takže domluvit aspoň to. Zatím buď Chorvatsko nebo Řecko, uvidíme, možná ještě Tunisko. Až se nějak dohodneme, zrčitě podám hlášení :) Jinak ještě dnes mám v plánu dopsat článek, takže by se tu měl nejpozději do 22h objevit :)


Song..