Laik nebo odborník

19. dubna 2012 v 15:49 |  Beauty
Určitě jsi také někdy přemýšlela nad tím, proč má tak krásné, hladké a lesklé vlasy když jdeš od kadeřnice. Když opomeneš to, že ona v tom má praxi, může ne Tebe ze všech stran, používá poměrně drahé věcičky (fén, žehličku, kulatý kartáč…), přijdeš na to, že velký podíl na tom mají také přípravky, které na vlasy používá. To samé je u kosmetičky - jdeš od ní a máš nádherně hebkou pleť, i když tě jen vyčistí a namaže, což ty děláš doma také že? Opět za to mohou přípravky.

Rozhodla jsem se napsat článek o tom, jaký je rozdíl koupit si přípravek v drogérce a u odborníka.

Drogérka
Nabízí ti spousty přípravků od spousty výrobců, kteří tvrdí, že mají ty nejlepší přípravky a že z jejich nabídky si určitě vybereš, protože prodávají výrobky na všechny typy vlasů i pleti nebo jsou "univerzální". ALE oni se na všem snaží vydělat a zároveň dát cenu takovou, která na trhu obstojí a ty si ji budeš moci dovolit. Co tedy udělají? Ušetří na účinné látce, právě na té, která ti zaručí to co nabízejí.
Odborník

Pokud půjdeš k odborníkovi, nepočítej s velkou nabídkou, protože nemá tolik přípravků jako v drogérce, za to Ti nabídne osvědčené a kvalitní věci, které mají účinek takový, jaký mít mají. Samozřejmě si trochu připlatíš, ale za to jsou to prostě účinné věci, za které se připlatit vyplatí. Navíc je možnost, že Ti kosmetička namíchá/ objedná něco, přesně na tvoji pleť. Tohle se samozřejmě týká těch lepších kadeřnic a kosmetiček. Některé bohužel používají "obyč" věci z drogérie. A o barvách na vlasy ani nemluvě, tohle by podle mě měla dělat jen kadeřnice s kvalitními barvami a kvalitní následovnou péčí, která je pro barvené vlasy nezbytná.

Je jasné, že pokud má pleť v pohodě, bez pupínků, bez podráždění a podobně a pokud si vlasy nežehlíš (nebo jen minimálně), často nefénuješ, nebarvíš a pod. v pohodě si vystačíš s věcičkami z drogérky, pokud děláš opak, určitě je lepší obrátit se na odborníka.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama