MHD aneb, jak to tedy je?

7. března 2012 v 22:26 |  Téma týdne
Jsem z vesnice, ale pojem MHD (dále jen hromadka) znám a myslím si, že je opravdu důležitá, i kdžy já osobně ji moc často nevyužívám. Nejsem sice žádný "bláznivý" bojovník za životní prostředí, ale přece jen v sobě něco mám a tak je mi jasné, že autobusy jsou sice sami osobně neekologické, ale pokud si vezmete, že každý dnes použije hromadku, používal jen auto, asi by jsme se nenadechli už vůbec.

A co se týče cestujících - chudáci důchodci - jak by se dostali do nemocnice? (hah, to mi něco připomnělo, vrátím se k tomu později), také hromadku často využívají školáci či studenti. Pokud žijí ve větším městě, museli by vstávat třeba před pátou ráno, aby se dostali na druhý konec města. Ráno hromadkou opravdu nejezdím, protože nevím, kam bych se vešla, když do autobusu ne, jelikož je nacpaný k prasknutí. Takže si ze stávky do školy raději dojdu pěšky a mám to v klidu, bez strasu, mám životní prostor a mohu dýchat. Do hromadky dá se říct zásadně nelezu v létě, všichni spocení, ulepení a napláclí na sobě - to opravdu není můj styl. Navíc když je krásné počasí, proč se neprojít? :)
Jak jsem psala výše "jak by se chudáci důchodci dostali do nemocnice?" připomnělo mi to, jak jsem musela jistý čas hromadku využívat, protože jsem musela chodit na rehábky a abych zameškala ve škole co nejméně, nešlo to jinak. Vždy jsem nastupovala na takové řekněme hodně oblíbené zastávce snad u všech věkových skupin (po této zastávce nebylo k autobusu téměř k hnutí, nebo naopak - najednou byla spousta místa), vzhledem k tomu že mohlo být třeba půl desáté ráno, nikdo nad 60 let v autobuse nebyl. Autobus zastavil u Kauflandu, 10 lidí ze 40 vystoupilo a nastoupilo dalších 8, autobus zastavil na První poliklinice a vystoulo minimálně 25 lidí, a tak 7 nastoupilo, dojelo se Tescu a opět vystoupilo asi 15 důchodců a 3 nastoupili, poté byla Druhá poliklinika a 10 vystoupilo 3 nastoupili a takhle to pokračovalo. Na jiných zastávkách prostě nevystupovali, jen a jen nemocnice a marketů (jistě, proč to napsat jednoduše, když to jde i složitě). Je to vtipné, ale zároveň smutné, když musejí jezdit po slevách, aby měli vůbec co jíst, když stát je takový jaký je, ale to bych se dostala úplně jinam.
Někdy si bohužel důchodci myslí, že mají přednost za každých okolností - na příklad jeden dědula se snažil "vyhodit" těhotkou ženu ze sedačky a oháněl se argumenty, že on je starší, že on si musí sednout. Jenže paní už skoro rodila nebo to tak podle velikosti břicha vypadalo. Takže starší mají sice přednost, ale né za každých okolností! :)


Omlouvám se, že jsem mluvila o autobusech, ale v Příbrami nic jinýho nejezdí :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 youfoundme youfoundme | Web | 7. března 2012 v 22:29 | Reagovat

Ahoj mohla bych poprosit o like téhle fotky? Děkuji předem a omlouvám se za reklamu ;)
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=245392108883639&set=a.245391702217013.54921.235781899844660&type=3&theater

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama