Rozchod

21. února 2012 v 19:59 |  OSTATNÍ
Díky nadpisu je asi úplně jasné o čem článek bude, ale abych to uvedla na pravou míru - já jsem pořád zadaná a budu psát o rozchodech jako takových.

Rozchod snad každý vnímá jako obrovskou tragédii (hlavně ti, kteří jsou "odkopnuti"). A tragédie to v podstatě také je, přídete o někoho na kom Vám záleží, milujete ho, věříte mu a máte k sobě silné pouto. Bolí to, máte pocit, jako kdyby končil šťastný život, že je všechno najednou tak nějak černé, že už nebude šťastní a to hlavně pokud jste s druhým nějaký ten měsíc. Každý to řeší jinak - někdo se přejídá, někdo probrečí týdny, někdo si najde jinou/jiného, ale otázkou je, co je vlastně nejlepší a nejúčinější.Ale rozchod má i své výhody - máte čas na přátele, na koníčky, můžete si najít brigádu, poznáváte nové lidi.

Pokud je protějšek co k čemu, je dobré si s ním promluvit o tom, proč se s tebou rozešel, co mu ve vztahu chybělo a tak. Pokud protějšem řekne například, že měl pocit, že jsi do toho byl/a vložený/vložená až moc, měl pocit že ho uháníš, je dobré se nad tím zamyslet a vzít si z toho nějaké ponaučení a v dalším vztahu se tomu vyvarovat. Ale je zbytečné nad tím púřemýšlet 24 hodin denně a brát chybu jen na sebe. Vždy je chyba v obou!

A jak se s rozchodem vypořádat co nejlépe?

1. Vypovídejte se své nejlepší kamarádce, mamce prostě komukoliv blízkému. Sdílená bolest je přece poloviční bolest. Ale pozor, pokud budete celý měsíc mluvit jen o tom, jaký/jaká jste chudinka, pořád si stěžovat nebude to dobře. Nikdy se z toho nedostanete.

2. Neseď pořád doma. Podnikej s přáteli výlety, choď na párty, do kina, kamkoliv, kde nebudeš sama a nebudeš mít čas přemýšlet "co kdyby" a podobně.

3. Nepište a nevolejte své/mu ex žalostné sms, že se změníš, nesnaž se to s ním dát dohromady. Pokud bude chtít ozve se sám/sama. Pokud mu budeš psát a volat bude si o tobě myslet že jsi tak trochu mimo a bude mu jasné že jsi stihačka a rozhodně se k tobě nevrátí.

4. Rozhodně nepí alkohol, neláduj do sebe prášky. Nepomůže ti to, naopak, druhý den ti bude hůř nebo skončíš v nemocnici s otravou.

5.Ber to tak, že když něco končí, něco nového začíná. Takže za pár měsíců se možná budeš vodit za ruku s někým jiným a na bývalou/ bývaleho si vzpomeneš jen občas. budeš zase šťastná!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama