Nenaučili nás...

21. února 2012 v 16:48 |  Téma týdne
...toho hodně.. například nás nenaučili nedělat rozdíli mezi bohatými a chudími, nenaučili nás žádnou sebeobranu, nenaučili nás jak zacházet se životem.
Ano, rodiče se na tom měli podílet také, ale ve škole jsem trávili hodně času a já si myslím, že i tohle by se tam mělo "pěstovat".
Proč nás nenaučili, jak se chovat v krizových situacích (přepadení) a tak? .. Proč nás neučili ani první pomoc?! Já chápu, mají své osnovy, podle kterých se musí učit, musí se dodržet, ale ty osnovy se dají přece změnit! Proč místo jedné, nebo dvou hodin tělocviku za měsíc nedají nějakou sebeobranu, nebo první pomoc? Gymnastika, volejbal, košíková a já nevím co ještě nám přece život nezachrání. A do života nám to bude docela k ničemu, krom toho že si párkrát zahrajeme s přáteli.
A co se týče života, taky nám toho moc nedali. Jsou špatným příkladem - neustále něčím vyhrožují: " Jestli okamžitě neztichnete, napíšeme si písemku". Kam tohle vede? V životě nám už nikdo písemky dávat nebude. Akorát nám tím dávají špatný příklad chování osoby " výše" postavené k osobě "níže" postavené. A pak nemá být šikana že? :D
Proč nám nezvyšují sebevědomí (samozřejmě do určité míry) ? Místo toho občas nějaký učite "utrousí" něco o tom, jak jsme dutí.
Myslím, že kdyby lidé měli vyšší sebevědomí, nebylo by ani tolik sebevražd, protože kolik se jich stane ze zoufalství nad svým životem. Oni nám měli ukázat tak trochu cestu, jak pokračovat v životě dál.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ivan Ivan | 21. února 2013 v 15:55 | Reagovat

ahojky sestři,už jsi měřila tlak?chtěl bych ho od tebe změřit.. 8-O ahojky

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama