Máma nebo kamarádka?

26. února 2012 v 15:09 |  OSTATNÍ
Každý má se svojí matkou jiný vztah, někteří se s mámou neustále hádají, někteří mají neutrální vztah a někteří jí berou spíše jako kamarádku. A pokud patříš k těm šťastlivcům, co mají se svojí matkou spíše kamarádský vztah jako já mají obrovské štěstí. Proč? Protože mají starší kamarádku se zkušenostmi a tato "kamarádka" o nich ví naprosto všechno.

To jaký máš vztah s mámou ovlivňuje spousta faktorů - zda jsou vaši rozvedeni, jak se k ní chovala její matka, jakou máte obě povahu a podobně. Také samozřejmě záleží na tom, co jsi schopná matce říct a co ona tobě a zda máte podbobné názory a koníčky.


Já jsem s mámou schopna mluvit skoro o všem - o kamarádkách, přítelovi, škole ale i sexu, protože ona mi dá vždycky správnou radu nebo mě vyspechne a i když neví, jak mi pomoct snaží se o tom se mnou mluvit, nebo o určitém tématu zjistit informace, či náležité odborníky.


Pokud je tvá máma spíše kamarádka, určitě toho o tobě ví hodně nebo spíš více, než kdokoliv jiný a díky tomu Ti právě může nejlépe pomoct, zná tvoje povahové a citové rozpoložení. Navíc matka Vám vždy řekne pravdu, ale citlivě. Řekne Ti co Ti opravdu sluší, jaká barva se k tobě hodí, zatím co některé kamarádky jsou trochu žárlivější povahy a nechtějí, aby jsi byla hezčí než ona, takže je schopna říct Ti, že to triko ti opravdu sluší, ikdyž to tak není - tohla matka neudělá. Matka je někdo, kdo tu pro tebe vždycky bude, i když si najde nového přítele, ale kamarádka začne žít hlavně pro něj a na Tebe jí nezbyde tolik času. Když se s kamarádkou pohádaš, může říct všechny tvoje tamjeství nebo tvé slabé stránky použít proti tobě. Matka ne, ta tě bude chránit za každých okolností, i když na tebe bude naštvaná. Navíc u kamarádky vždykcy nemáš jistotu, že je pravá, matka ano! Ona tě nepodrazí - nikdy, ona Ti bude pomáhat v nejtěřšších chvílích v životě a nepřestane tě mít nikdy ráda.

Takže pokud se chce tvoje matka stát tvojí kamarádkou, neodstrkuj ji odsebe - važ si toho!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 miro-smajda-daily miro-smajda-daily | Web | 26. února 2012 v 15:14 | Reagovat

zajímavý článek.. já bohužel nemám s mamkou ten vztah, který bych mít měla.. a který bych chtěla..

2 raibomiss raibomiss | Web | 26. února 2012 v 15:16 | Reagovat

Třeba se to zlepší věkem, zkus si o tom s ní promluvit, třeba to pomůže :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama