Únor 2012

Buď v pohodě :)

29. února 2012 v 22:19 OSTATNÍ
Dneska je všude kolem nás spousta stresových situací a já Vám zkusím pomoct pár radami. Tak snad to nějak zvládnete.

1. Povídej
Určitě je dobré, když si o tom všem s někým popovídáte. Vypovídej se z toho, ale nemluv o tom 24 hodin denně, protože na to pak budeš muset pořád myslet.

2. Relaxuj
Udělej si třeba o víkendu den volna, žádné pařby, jen si napust vanu, poslouchej oblíbené písničky, dej si masku na obličej, udělej si manikůru, hezky se namaluj a obleč. Malá procházka taky neuškodí. Hlavně aby jsi se cítila aspoň trochu dobře.

3. Dopřej si
Určitě má občas nakupovací náladu nebo Ti chybí nějaký kousek v šatníku nebo máš prostě jen na něco chuť. Tak upaluj a kup si to. I malá drobnost určitě potěší.
Tip: Už se prodávají jahody a opravdu mají docela chuť jahod, né ta umělina :)

4. Kuchti
Já osobně mám moc ráda ovocný salát nebo kousky ovoce v čokoládě. Takže si taky ukuchti něco, co máš ráda - hlavně nepřemýšlej nad kaloriema :)

5. Zabav se
Máš nějaké restíky? Tak šup na to. Je jasné že třeba učení ti moc náladu nezvedne, ale co takle uklidit si v pokoji a udělat si novou dekoraci. Mě to vždy zvedne náladu. Nebo vem psa či kámošku a a vyražte na procházku, nákupy nebo zmrzku :)

Tak doufám, že Ti to aspoň trochu pomůže :)

Pocity

28. února 2012 v 18:26 OSTATNÍ
Ahooj :)
Tak po dnešku už asi vím, jak se asi cití dospělí, kteří mají kupu starostí. Dnešek se opravdu nevyvedl. Ve škole pomalu začínáme řešit maturák, s Luckou jsme zástupci třídy na dohody s ostatními třídami. Ostatní třídy řekli, že maturák s námi mít něchtějí, včera ve třídě to nikomu nevadili - naopak byli rádi. Dnes jsem to robrali s třídní učitelkou, která mě a Lucku nazvala " agresivními pipinami" :D... Docela vipný no .. a prý nechce, aby jsme zástupce dělaly mi, takže vymyslela, aby spolužáci napsali na papírek, koho chtějí na zástupce a zda chtějí mít maturák sami nebo s ostatními třídami.
Celý den jsem se pak těšila domu. Přišla jsem s hladovým žaludkem a bohužel tu nebylo nic pořádného k jídlu, takže mě ještě čeká vaření :/ Nebylo tu ani uklizeno a aby toho nebylo málo, zítra píšu 8 písemek, čas na učení jaksi není. :D ... Takže jdu něco ukuchtit :) Včera jsem dělala čivapčiči :D :))))

BTW. našla jsem si novou zábavu - hraju call of duty 4, navezl mě do toho přítel s bráchou a docela mě to chytlo :) A rozhodla jsem se každý den protahovat si nohy, protože mám fakt zklácený svaly a ještě musím zamakat na mezilopatkových svalech a svalech okolo páteře. Už to jen dodržet :)

Kde nechaly rozum?!

26. února 2012 v 23:09 Proč?
Dnes jsem se nějakým způsobem dostala na blog nějaké holky, která měla hned na úvodní stránce jídelníček, tak jsem si ho přečetla bylo tam : Snídaně : 2 rohlíky + šunka - vyzvraceno... svačina - nic.... oběd - nic... svačina - nic.... včeře - nic... koukla jsem na její SB a ty tam měli to samé. Oni se v tom podporují. Nakonec jsem se dostala na blog 14leté slečny, výška 164 cm, počáteční váha 56kg, nyní 52, vysněná váha 40 kg! Ježiši to je strašný!! ... Kdyby se v tom ještě tak nepodporovaly.

Krasna.cz

26. února 2012 v 19:39 About Me
Rozhodla jsem se napsat článek do Krasna.cz, článek byl napsaný zachívli, ale odeslat to chtělo trochu sebeodvahy, protože jsem si fakt nebyla jistá tím, že je ten článek aspoň trochu dobrý a jestli má vůbec šanci. Nechám se překvapit, ačkoliv tomu až tak nevěřím, ale byla bych ráda, kdyby to vyšlo. Takže sledujte Krasna.cz a prosím ohlasy na článek. Samozřejmě pokud vyjde :D :)

Jinak děkuji za Vaši dnešní aktivitu :) Udělali jste mi fakt radost! Vidím, že má cenu psát tento blog :)

Domácí pleťové masky aneb zkouším na sobě 1.

26. února 2012 v 18:39 Beauty
Ahoj, takže první pleťovou domácí masku, kterou jsem se rozhodla vyzkoušet byla maska na suchou pleť, jelikož já jí mám hodně suchou. Nezapomeň, že před každou maskou je důležité pleť vyčistit. Před nanášením je dobré si obličej lehce a jemně promasírovat, aby se látky lépe vstřebávali.

Recept:
1 zralý banán, 1 vaječný žloutek, 2 lžičky panenského olivového oleje
- oloupaný banán rozmělníme vidličkou na jemnou kaši, přidáme vaječný žloutek a olej a důkladně promícháme. (zdoj) Masku na pleť rozetři stejnoměrně po obličeji ( vyhni se očím)
Já osobně jsem banán s žloutkem a olejem (použila jsem olivový) promixovala tyčovým mixérem a nanášela štecem. Nechala jsem ji působyt 15 minut. Po nanesení jsem si položila hlavu na polštář, přiryla se dekou a aby to lépe ubýhalo, pustila si televizi.
Poté jsem opláchla vlažnou vodou vodou. Bylo doporučeno po smytí masky pleť namazat krémem.
Hodnocení:
Pleť byla po masce jemná, ale nemohu říct, že by byla vyživena a nekterá suchá místa ani nezmizela, takže maska nic moc, navíc banán po té čtvrt hodině děsně smrděl. Navíc pokud si dávám masku na suchou pleť a je kvalitní, je nesmyslené dávat si pak krém že jo?!... Dávám 4/10 bodůMáma nebo kamarádka?

26. února 2012 v 15:09 OSTATNÍ
Každý má se svojí matkou jiný vztah, někteří se s mámou neustále hádají, někteří mají neutrální vztah a někteří jí berou spíše jako kamarádku. A pokud patříš k těm šťastlivcům, co mají se svojí matkou spíše kamarádský vztah jako já mají obrovské štěstí. Proč? Protože mají starší kamarádku se zkušenostmi a tato "kamarádka" o nich ví naprosto všechno.

To jaký máš vztah s mámou ovlivňuje spousta faktorů - zda jsou vaši rozvedeni, jak se k ní chovala její matka, jakou máte obě povahu a podobně. Také samozřejmě záleží na tom, co jsi schopná matce říct a co ona tobě a zda máte podbobné názory a koníčky.

Správné líčení

24. února 2012 v 22:20 Beauty
Mnoho dívek dělá hodně základních chyb při líčení, takže jsem se rozhodla udělat tady takový článek o tom " Jak na to", jsou tu jednotlivé kroky, které by Ti měly přiblížit co, jak a v jakém pořadí.

1) Čistá pleť
Základem je mít čistou pleť. Takže předtím, než začneš se samotným malováním, nezapomeň si očistit pleť, poté co ji očistíš chvíli počkej a pokračuj druhým krokem.
Čištění pleti je důležité nejen pro Vaši pleť, ale i pro líčení jako takové. Protože pokud si pleť nevyčistíš, make-up ti "ucpe" nečistoty z noci a budete mít zbytečně moc černých teček, čištění se dělá také proto, aby vaše pleť nebyla tak vysušená a make-up na pleti vydržel.

Co je myšleno jiným světem?

23. února 2012 v 21:49 Trošku jiný svět
Jistě, každý bere "jiný" svět trochu jinak a podle sebe. Já jsem tím myslela tarot, kyvadlo, minulý život, karmu a podobně. Pro někoho je to jen výmysl, někdo ani neví, že něco takového je, někdo to bere vážně. Patřím k těm, co to berou poměrně vážně a s "nadpřirozenem" si nezahrávám. Dostala jsem se k tomu díky mé mamce, který tarotky, andělské karty, kyvadlo a podobně vlastní. Tak trochu mě k tomu vede, abych v tom jednou pokrařovala po ní, ale k ničemu mě nenutí. Vždy mě zajímalo nadpřirozeno a nevysvětliletné úkazy. A tohle je jedna z cest, jak se k tomu dostat a pochopi to.

Paleta očních stínů

23. února 2012 v 20:19 Beauty
Konečně mám svojí vytouženou paletku! :) 32 odstínů. Měla jsem je objednané asi 3 týdny, přišli po týdnu a vzhledem k tomu že jsem byla 14 dní nemocná, musela jsem počkat. Objednávala je kámoška, aby jsme platili jedno poštovné :)
Celkem mě to vyšlo na krásných 160 Kč i s poštovným paletka stála 139 Kč :) > ZDE online obchod, kde jsem to objednala.
Fotka tedy trochu zkresluje barvičky, ale jsou fakt pěkný :) moc pěkně se s nimi pracuje i když stínování dá trochu práce, ale když si trošku vyhrajete bude to krása :) Jinak drží celý den krásně výrazné. Já měla problém s tím, že mi snad žádné stíny nevydrželi celý den a tyhle ano, jsem fakt nadšená!

Mají tam i spostu dalších pěkných věcí, lidé si je většinou chválí a myslím, že mají i pěkné ceny, takže není na škodo kouknout, určitě si něco vyberete. Pokud ano, budu ráda, když napíšete, jak Vám produkt vyhovuje :))

Rozchod

21. února 2012 v 19:59 OSTATNÍ
Díky nadpisu je asi úplně jasné o čem článek bude, ale abych to uvedla na pravou míru - já jsem pořád zadaná a budu psát o rozchodech jako takových.

Rozchod snad každý vnímá jako obrovskou tragédii (hlavně ti, kteří jsou "odkopnuti"). A tragédie to v podstatě také je, přídete o někoho na kom Vám záleží, milujete ho, věříte mu a máte k sobě silné pouto. Bolí to, máte pocit, jako kdyby končil šťastný život, že je všechno najednou tak nějak černé, že už nebude šťastní a to hlavně pokud jste s druhým nějaký ten měsíc. Každý to řeší jinak - někdo se přejídá, někdo probrečí týdny, někdo si najde jinou/jiného, ale otázkou je, co je vlastně nejlepší a nejúčinější.